Izdruka: 21.11.2024 14:12 no https://www.buvserviss.lv

SIA "RĪGAS BŪVSERVISS"
PVN Reģ.Nr. LV 40003610025
Juridiskā adrese: Pīkola ielā 24, Rīga, LV-1006
Swedbank, HABALV22, Konts NR. LV36HABA0551003588272

Roclite

(2)
Фильтр (0)

Roclite 

Roclite ir uzņēmuma Bauroc gāzbetona bloku un citu produktu zīmols. Latvijā Roclite produkciju sāka ražot 2019.gadā, Ogrē. 

Roclite gāzbetona bloki tiek ražoti no dabīgiem minerāliem – cements, kaļķis un smalki samaltas kvarca smiltis. Savu formu un stiprību tie iegūst autoklavēšanas procesā. Tas nodrošina izstrādājumiem labu stiprību un siltumizolāciju. Roclite gāzbetona bloki ir viegli un izturīgi. Ātrs un viegls montāžas laiks ļauj ieekonomēt laiku un izmaksas.

Roclite gāzbetona bloki – ekoloģisks izstrādājums, kura vidi saudzējošais ražošanas process ir patentēts ES. Autoklavētie gāzbetona bloki Roclite tiek ražoti uz vācu liešanas tehnoloģijas iekārtām, sajaucot pamata sastāvdaļas: cementu, kaļķi un smalki samaltas kvarca smiltis.

Roclite priekšrocības:

  • ekoloģiski tīri gāzbetona bloki, neizdala apkārtējā vidē kaitīgos savienojumus;
  • labām siltumizolācijas īpašībām un necaurpūšamībai ir liela nozīme energoefektīvu māju būvniecībā. Energoefektīvie Roclite gāzbetona bloki ļauj ieekonomēt apkures izmaksas. Roclite gāzbetona bloku siltuma vadītspējas koeficients ir 0,096 W/mK. No dažāda izmēra blokiem var būvēt ārsienas ar papildus siltumizolāciju;
  • Roclite gāzbetona bloki nedeg, ir izturīgi pie augstām temperatūrām un atbilst augstākai uguns reakcijas klasei A1;

Roclite gāzbetonu montāža

Montējot Roclite blokus lietojiet bloku līmi vai smalko mūrjavu - saistvielu. Visām šuvēm ir jābūt vienmērīgi aizpildītām ar saistvielu. Javas šuvei ir jābūt tādai, lai java mazliet tecētu starp blokiem. Izlijušai javai ļauj mazliet nožūt, pēc tam to noņem ar ķelli vai špakteli. Roclite blokus ir iespējams sazāģēt vajadzīgā izmērā ar rokas zāģi vai ar lentzāģi.

Nedrīkst zāģēt pārsedzes un U-blokus!

Pirmā bloku rinda

Pirmo rindu uz pamatiem liek uz mūrjavas. Pirms tam pamatus jāpārklāj ar hidroizolāciju. Precīzi nolīmeņojiet pirmo bloku rindu, lietojot līmeņrādi un gumijas āmuru.

Pēc pirmās rindas ieklāšanas jāļauj mūrjavai izžūt un sagatavot līdzenu un gludu horizontālu virsmu. Nelīdzenumus noslīpē ar skrāpi. Bloku rindu mūri vienmēr ir jāarmē.

Sienas montāža

Kad pirmās rindās mūrjava ir pietiekami sakaltusi, sāk mūrēt nākamās rindas. Uz pirmo bloku rindu būvē sienu. Lai dabūtu līdzenu sienu iesaka lietot iztaisnošanas virvi. Sienas mūrēšanu sāk no līmes spilvena uz pirmās bloku rindas. Visvienkāršāk līmes spilvenu izveidot ar līmes vadulas palīdzību. Porainā betona blokus novietojiet cieši vienu pie otra uz līmes spilvena. Bloki tiek izlīdzināti, nelīdzenumi tiek noņemti ar rīvdēļa palīdzību. Bloku montāžu turpiniet līdz esat sasnieguši loga vai durvju ailes augšējo atzīmi. Mūri nepieciešams armēt katrā ceturtajā bloku rindā.

Starpsienas montāža no blokiem ROCLITE 100

Pārbaudiet pārseguma plakni un nosakiet starpsienas atrašanās vietu. Nepieciešamības gadījumā izlīdziniet pārsegumu, lai vienkāršotu montāžu piestipriniet pie sienas vertikālo atbalstu, bet pie grīdas – horizontālo. Pie grīdas pielīmējiet 10mm biezu putupolisterola sloksni. Sloksni un bloka plakni pārklājiet ar mūrjavu un savienojiet.

Sekojiet, lai bloka plakne pilnībā būtu pārklāta ar javu. Novietojiet bloku uz paredzēto vietu un izlīdziniet ar gumijas āmuru. Pārklājiet ar javu otrā bloka plakni un novietojiet to cieši pie pirmā bloka. Lai savienotu starpsienu ar esošo sienu, lietojiet alumīnija stieni, kuru novieto 45 grādu leņķī pret sienu.

Kad pirmā rinda ir ierīkota, pārklājiet augšējo bloka virsmu vienmērīgi ar javu un sākat nākamās rindas ierīkošanu.

Instalācijas sienā

Veicot komunikāciju instalācijas sienā no porainā betona ir jāievēro, lai rieva neietu caur horizontālo šuvju armatūru. Nevajag veidot rievas ēku stūros, jāseko, lai griezumu arkas savstarpēji nekrustojas, jo sagrieztai daļai jāstrādā kā velvei.

Veidojot caurumus ar diametru virs 500mm projektētājam jāveic papildus stiprības aprēķini. Instalācijas caur sienu var izveidot ar sauso metodi ar dimanta urbi. Kabeļu rievas izpilda ar elektrisko vai rokas frēzi.

Termošuves

Laika apstākļi var izraisīt bloku sienu tilpumamasas izmaiņas. Bloku sienai ir augsta stiprība stiepes spriegumā, taču ar laiku var izveidoties plaisas. Tādas plaisas neietekmē kopējo sienas stiprību. Plaisas var rasties arī no nepietiekamās pamatu un nesošo sienu stingrības. Izstrādājot sienas risinājumu iesaka konsultēties ar projektētājiem un celtniekiem. Lai izvairītos no plaisu veidošanās, mūrējot no blokiem Roclite, iesaka sadalīt sienu uz daļām ar termošuvju palīdzību vai armēt mūri. Precīzu termošuvju atrašanās vietu nosaka projektētājs, kas pārzina ēkas konstrukciju un dažādu materiālu savietojamību.

Mūrējot Roclite blokus iesaka termošuvju lietošanu sekojošos gadījumos:

  1. Savienojot auksto un silto sienu vai arī pie to pārejas;
  2. Ievērojami mainās bloku sienas biezums vai augstums;
  3. Krustojoties garām nesošām sienām;
  4. Nearmētās sienas garums ir virs 6m (sienu armēšana ļauj palielināt attālumu starp termošuvēm līdz 14 m).

Iesaka blīvēt termošuvi ar minerālo vati, bet no ārpuses apdarināt ar šuvju aizpildītāju. Termošuves garumu jāsaskaņo ar projektētāju, ieteicamā šuve (10 – 15 mm).

Apdare

Pirms Roclite gāzbetona sienas apdares sākumā virsma ir jānoslīpē ar rīvdēli. Lielākai sasaistes stiprībai pirms bāzes apdares gāzbetona virsma ir jānogruntē.

Iekšējās apdares gadījumā ir svarīgi, lai siena būtu pietiekami sausa – pirms smidzināšanas no ūdens strūklas virsma nedrīkst spīdēt. Iekšējo virsmu jāapstrādā ar špakteļmasu, kas atbilst standartam EN13279-1:2008 (ģipša saistvielas un ģipša sausie maisījumi. Daļa 1: Definējumi un prasības). Špakteli slīpē un pārklāj ar atbilstošo pārklājumu (krāsu, tapetēm u.tml.).

Ārējās apdares gadījumā ir jāievēro tādu pašu principu – virsma nedrīkst būt mitra. Mitras sienas apdare var sekmēt sasaistes stiprības samazināšanu starp sienu un apmetumu.

Veicot gāzbetona sienu ārējo apdari jālieto apmetumu, kas atbilst standartam EN998-1:2010 (mūrjavas specifikācija. Daļa 1: Apmetuma maisījums) vai EN15824:2009 (Apmetuma maisījumi uz organisko saistvielu bāzes ārējai un iekšējai lietošanai. Specifikācija).

Gaisa mitrums

Iekštelpās ar augsto relatīvo mitrumu (virs 60%) gāzbetona bloku siena ir jāpārklāj ar hidroizolāciju. Pastāvīgi kontaktējošas ar ūdeni sienas daļas (piemēram, dušas telpas) ir jāpārklāj ar hidroizolāciju, jo palielinoties mitrumam gāzbetons zaudē savu stiprību un stabilitāti.

Iekštelpas ar parasto relatīvo mitrumu (līdz 60%) neprasa papildus fidroizolāciju.

  • Sausu iekštelpu apdarei lietojama ģipša bāzes apdare, kas atbilst EVS-EN 13279-1:2008 prasībām. (Ģipša saistvielas un ģipša sausie maisījumi. Daļa 1: Definējumi un prasības).
  • Flīžu līmei jāatbilst Evs-EN 12004:2008+a1:2012 prasībām (Flīžu līmes un maisījumi. Prasības, atbilstības novērtējums, klasifikācija).

Iekštelpās ar mitruma līmeni virs vidējā, lai pasargātu sienas ieteicams lietot hidroizolācijas materiālu ar sekojošām īpašībām:

  1. saķeres stiprība ar gāzbetonu > 0,5 MPa
  2. ūdenspretestība > 1,5 bāri