Izdruka: 20.01.2025 21:01 no https://www.buvserviss.lv

SIA "RĪGAS BŪVSERVISS"
PVN Reģ.Nr. LV 40003610025
Juridiskā adrese: Pīkola ielā 24, Rīga, LV-1006
Swedbank, HABALV22, Konts NR. LV36HABA0551003588272

Siltās grīdas ar ūdens apsildi

Siltās grīdas kļūst arvien populārākas kā moderns, ērts un efektīvs risinājums telpu apsildei. Šāda veida apkure ne tikai nodrošina vienmērīgu un patīkamu siltumu, bet arī estētisku brīvību, jo atšķirībā no radiatoriem siltās grīdas nav redzamas un netraucē telpas interjera dizainam. Turklāt siltās grīdas ir īpaši piemērotas mājokļiem ar zemu enerģijas patēriņu un lielisku siltumizolāciju.

Kas ir siltās grīdas un kā tās darbojas?

Siltās grīdas ir apkures sistēmas veids, kurā siltuma avots tiek izvietots tieši zem grīdas seguma. Galvenais princips, kas padara siltās grīdas tik efektīvas, ir siltuma izplatīšanās no apakšas uz augšu, nodrošinot vienmērīgu siltuma sadali visā telpā. Atšķirībā no radiatoriem, kas silda gaisu tikai konkrētās telpas zonās, grīdas apsilde rada komfortablu temperatūru, kas aptver visu telpu. Šāda sistēma izmanto vai nu elektrību, vai siltu ūdeni, lai izplatītu siltumu caur apkures elementiem, kas izvietoti zem grīdas seguma.

Priekšrocības, salīdzinot ar tradicionālajām apsildes sistēmām

Siltās grīdas piedāvā vairākas priekšrocības, salīdzinot ar tradicionālajām apkures sistēmām:

  1. Vienmērīga temperatūra: Siltuma izplatīšana no grīdas uz augšu nodrošina, ka visa telpa tiek sildīta vienādi, bez aukstiem stūriem.
  2. Estētiskā brīvība: Nav nepieciešams uzstādīt radiatorus, kas bieži ierobežo mēbeļu izvietojumu un interjera dizaina iespējas.
  3. Energoefektivitāte: Siltās grīdas sistēmas bieži vien ir efektīvākas nekā tradicionālās apkures sistēmas, jo tās nodrošina siltumu zemākā temperatūrā, kas ilgtermiņā var samazināt apkures izmaksas.
  4. Komforts: Sajūta, kad basām kājām var staigāt pa siltu grīdu, īpaši ziemas mēnešos, sniedz papildu komfortu un mājīgumu.

Siltās grīdas veidi

Elektriskās siltās grīdas

Elektriskās siltās grīdas ir viens no populārākajiem risinājumiem, īpaši mazākām telpām vai situācijās, kur nepieciešams ātri sasniegt noteiktu temperatūru. Šāda veida sistēma darbojas, izmantojot elektriskos kabeļus vai paklājus, kas tiek uzstādīti zem grīdas seguma. Galvenā priekšrocība ir to vienkāršā uzstādīšana un ātra uzsilšana, bet jārēķinās, ka šī sistēma var būt mazāk ekonomiska ilgstošai apkurei lielās telpās.

Ūdens siltās grīdas

Ūdens siltās grīdas izmanto cauruļu sistēmu, caur kuru tiek cirkulēts silts ūdens. Šī sistēma bieži ir saistīta ar centrālās apkures katlu vai siltumsūkni un ir ekonomiski izdevīga lielākām platībām. Ūdens siltās grīdas uzstādīšana gan ir sarežģītāka un prasa rūpīgu plānošanu, taču tās nodrošina efektīvu un lētāku apkuri ilgtermiņā.

Hibrīdie risinājumi

Hibrīdie risinājumi apvieno elektriskās un ūdens siltās grīdas, piedāvājot elastību un iespēju izmantot vislabākās īpašības no abām sistēmām. Šāda pieeja ir īpaši noderīga, ja mājā ir zonas ar atšķirīgām apkures prasībām, piemēram, elektriskā apkure tiek izmantota vannas istabā ātrākai sasilšanai, bet pārējās telpās – ūdens sistēma.

Materiālu izvēle siltajām grīdām

Izvēloties materiālus virs siltajām grīdām, svarīgi pievērst uzmanību to siltumvadītspējai, jo no tā būs atkarīga sistēmas efektivitāte un siltuma izplatīšanās ātrums.

Kurus materiālus labāk izmantot virs siltajām grīdām?

  1. Flīzes: Viens no labākajiem materiāliem siltajām grīdām, jo tās lieliski vada siltumu un ātri uzsilst.
  2. Lamināts: Laba izvēle, taču jāizvēlas materiāls, kas ir saderīgs ar grīdas apsildes sistēmām un neradīs siltuma zudumus.
  3. Parkets: Lai gan to var izmantot ar siltajām grīdām, tas ir mazāk efektīvs siltuma vadīšanas ziņā nekā flīzes vai lamināts, un jāpievērš uzmanība materiāla saderībai ar apkures sistēmu.

Izvēloties segumu, jāņem vērā telpas tips, siltuma zudumi, kā arī vizuālās un funkcionālās prasības. Piemēram, flīzes būs ideāli piemērotas mitrām telpām kā vannas istabai, bet lamināts vai parkets būs labāka izvēle dzīvojamās telpās, kur nepieciešama gan siltuma efektivitāte, gan estētika.

Kā sagatavoties siltās grīdas ieklāšanai?

Siltās grīdas ir kā maza luksusa detaļa ikdienas dzīvē – tās rada mājīgumu un siltumu, kuru izbaudām īpaši ziemas mēnešos. Lai siltā grīda kalpotu efektīvi un bez problēmām, ir svarīgi rūpīgi sagatavoties tās uzstādīšanai. Šeit ir daži vienkārši, bet noderīgi soļi, kas palīdzēs uzstādīt siltās grīdas:

1. Izplānojiet siltās grīdas sistēmu

Elektriskā vai ūdens siltā grīda? Tā ir pirmā izvēle, ko veikt. Elektriskās grīdas ir lieliskas mazākās telpās vai vietās, kur nepieciešama ātra sasilšana, bet ūdens grīdas būs izdevīgākas ilgtermiņā lielās platībās. Ja apsverat abas iespējas, varat arī izvēlēties hibrīdu risinājumu, kas piedāvā elastību dažādām telpām. Tāpat izdomājiet, kurās vietās grīdas apsilde ir nepieciešama, piemēram, zem skapjiem un mēbelēm siltuma elementi nebūs vajadzīgi.

2. Sagatavojiet grīdas virsmu

Līdzenums un tīrība ir pamats visam – arī siltajai grīdai! Notīriet visus gružus un pārbaudiet, vai grīda ir līdzena. Nelielas bedres vai nelīdzenumi var radīt problēmas siltuma izplatīšanā. Ja nepieciešams, izmantojiet pašizlīdzinošo maisījumu, lai nodrošinātu perfekti gludu pamatni. Tīra un līdzena virsma palīdzēs siltumam vienmērīgi izplatīties, radot patīkamāku komfortu visā telpā.

3. Izvēlieties siltumizolāciju

Laba siltumizolācija ir svarīga! Tā ļauj siltajai grīdai efektīvi uzsildīt telpu, nevis tērēt enerģiju, izdalot siltumu uz grīdas pamatni. Izvēlieties izolācijas materiālus, kas ir īpaši piemēroti grīdas apsildes sistēmām, piemēram, polistirolu vai minerālvati. Laba izolācija palīdzēs arī samazināt apkures izmaksas ilgtermiņā.

4. Pārbaudiet elektroinstalācijas vai apkures sistēmu jaudu

Ja izvēlējāties elektrisko siltās grīdas sistēmu, pārliecinieties, ka mājas elektroinstalācija ir piemērota nepieciešamajai jaudai. Tas ir būtiski, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem pēc uzstādīšanas. Ūdens grīdu gadījumā pārliecinieties, ka apkures katls vai siltumsūknis var apkalpot visu grīdas apsildes platību.

5. Izvēlieties un uzstādiet termostatu

Labs termostats ir jūsu labākais draugs siltās grīdas sistēmā! Uzstādiet temperatūras regulatorus, kas palīdzēs uzturēt vienmērīgu un komfortablu temperatūru. Termostati un temperatūras sensori nodrošina precīzu siltuma regulēšanu un ļauj ietaupīt enerģiju, jo jums nebūs jāuztraucas par pārkaršanu vai nevajadzīgi augstu temperatūru, vai, ka jauda tiek tērēta bezjēdzīgi.

Veicot šos soļus, jūs esat sagatavojušies veiksmīgai siltās grīdas uzstādīšanai, kas ne tikai nodrošinās siltumu un komfortu, bet arī palīdzēs samazināt enerģijas izmaksas ilgtermiņā.

Biežāk uzdotie jautājumi un problēmu novēršana

Ko darīt, ja siltā grīda nesilda vienmērīgi?

Ja rodas problēmas ar siltuma nevienmērīgu izplatīšanos, pārbaudiet, vai termostats ir pareizi noregulēts, un pārliecinieties, ka nav aizsērējušas caurules ūdens sistēmā vai bojāti elektriskie elementi.

Kā uzturēt sistēmu darba kārtībā?

Regulāri pārbaudiet termostatus un siltuma avotus. Ūdens silto grīdu sistēmai svarīga ir arī regulāra cauruļu tīrīšana, lai izvairītos no nosēdumu veidošanās, kas var mazināt sistēmas efektivitāti.

Buvserviss.lv piedāvā plašu siltās grīdas sistēmu izvēli. No augstas kvalitātes materiāliem līdz uzticamiem tehniskajiem risinājumiem – mēs nodrošinam visu, kas nepieciešams, lai radītu komfortablu un efektīvu apkures sistēmu jūsu mājoklim.