Ģeotekstils, Ģeomembrāna
(13)Fortex GeoGrid divvirzienu ģeorežģis 20/20 1.975x50m, (98.75m2)
Fortex GeoGrid divvirzienu ģeorežģis 30/30, 3.95x50, (197.50m2)
Fortex GeoGrid divvirzienu ģeorežģis 40/40, 3.95x50m, (197.50m2)
Fortex-Pam Horizontālā pamatu hidroizolācija melna 0.25x50m, (12.5m2)
Netex Home 100 Ģeotekstils neaustais, pelēks 1x10m, (10m2)
Baumera Klasika Agrotekstils PP 100 g/m2 1.05x25m (26.25 m2)
Radušies jautājumi par kādu no produktiem?
Blakus kategorijas
Ģeotekstils būvniecībai un dārza darbiem
Ģeotekstils ir ūdenscaurlaidīgs materiāls, ko parasti izklāj uz grunts, lai novērstu dažādo augsnes slāņu sajaukšanos un izskalošanu. Ģeotekstils mūsdienās tiek plaši izmantots, jo tas palielina konstrukciju kalpošanas laiku, stabilizējot grunti un nodrošinot labu drenāžu. Turklāt šis materiāls ir dabai draudzīgs un ilgmūžīgs – lasi tālāk un uzzini, kas ir ģeotekstils un kādiem nolūkiem to izmanto!
No kādiem izejmateriāliem tiek ražots ģeotekstils un ģeomembrāna? Kādas ir to galvenās atšķirības?
Ģeotekstils ir sintētisks tekstilmateriāls, kas tiek izgatavots no polipropilēna, poliestera vai citiem sintētiskajiem materiāliem, kas ir izturīgi pret bioloģisko noārdīšanos un apkārtējo vidi.
Tikmēr ģeomembrānas parasti tiek izgatavotas no sintētiskiem polimēriem kā polietēna vai polivinhlorīda (PVC) – materiāliem, kas ir ūdensizturīgi. Šeit arī iezīmējas galvenā atšķirība starp ģeotekstilu un ģeomembrānu – ģeotekstils “laiž cauri” ūdeni, savukārt ģeomembrāna ir ūdensizturīga.
Kādās situācijās tiek izmantots ģeotekstils?
- Būvniecībā un ceļu būvē, lai stiprinātu “vāju” grunti un vienmērīgi izkliedētu slodzi. Ģeotekstils neļauj dažādajiem zemes slāņiem sajaukties, kas ir īpaši svarīgi ceļu būvē, kur katram slānim ir jāsaglabā savas īpašības.
- Dārza darbos – ģeotekstils dārzam ir izcili piemērots materiāls, lai nodalītu “neauglīgo” un “auglīgo” augsni. Vietās, kur ir smilšaina grunts, ir ļoti izplatīta metode ieklāt ģeotekstilu un uzbērt auglīgo augsni pa virsu – tādējādi auglīgā augsne neaizskalosies prom un dārza augi augs bez problēmām. Turklāt ģeotekstila ieklāšana pasargās arī pret nezālēm, tādējādi nebūs vajadzība visu laiku ravēt dārza stādījumus.
Kur izmantot ģeomembrānu?
- Ģeomembrāna pamatiem. Ģeomembrānas hidroizolācijas īpašības padara šo materiālu izcili piemērotu pamatu stiprināšanai. Ģeomembrāna aizsargās pamatus no erozijas un izskalošanas, kā arī stiprinās zemi un vienmērīgi izdalīs slodzi. Turklāt ģeomembrānas ieklāšana nav sarežģīts process.
- Hidroizolācijai pagrabiem, dīķiem, sienām, grīdām un kanalizācijai. Ģeomembrānai ir plašs pielietojums būvniecībā vietās, kur ir nepieciešama aizsardzība pret mitrumu, pelējumu un sakņu izplatību. Piemēram, ģeomembrāna tiek izmantota sākot no kanalizācijas novadīšanas sistēmām līdz pat grīdām.
Gan ģeotekstils, gan ģeomembrāna no populārākajiem ražotājiem ir plaši pieejama Rīgas Būvservisa veikalos klātienē un interneta veikalā Buvserviss.lv – iepazīsties ar piedāvājumu jau tagad!